A nőkről gondoskodik, nem pedig a fehérneműről!
„Gyengéd gondoskodás” tisztasági betétek
Száraz borogatás 38 különféle gyógynövényből és alunit ásványból
Aktív összetevők:
Alunit: megakadályozza a kellemetlen szag képződését.
Kempferol: vízhajtó, görcsoldó és gyulladásgátló.
Borneó-kámfor: gyulladásgátló és antibakteriális tulajdonsággal rendelkezik.
Dauriai angyalgyökér: fájdalomcsillapító, vízhajtó hatású.
Közönséges pagodafa: antibakteriális és gyulladásgátló hatású.
Indiai krizantém: antimikrobiális hatású.
Örökzöld japán lonc: helyreállítja a természetes mikroflóra egyensúlyát, vízhajtó és gyulladásgátló hatású.
Gardénia: antiszeptikus hatású.
Gyermekláncfű: erősíti a helyi immunitást, gyulladáscsökkentő hatású.
Menta: hűt, csökkenti a fájdalomérzetet.
A „Gyengéd gondoskodás” betéteket a hagyományos kínai gyógyászat receptjei alapján alkottuk meg és a száraz borogatás elve alapján működnek. Annak hatékonyságát mindnyájan személyesen megtapasztaltuk: gyerekkorunkban, ha megfáztunk, mustármagot szórtak a zokninkba, s úgy tanították, hogy a sebre útifüvet kell rárakni.
A „Gyengéd gondoskodás” betét belső rétegében egy 38 gyógynövény kivonatát tartalmazó fitobetét található, amelyek antiszeptikus, vízhajtó és fájdalomcsillapító hatással rendelkeznek, együttesen pedig biztosítják a hatékony higiéniát, megakadályozva a baktériumok szaporodását és a húgyhólyaggyulladás kialakulását.
A fitoborogatás legfontosabb komponensei:
alunit – a „frissesség kristályának” nevezett természetes ásvány, hiszen az alunit összetételébe tartozó timsó megakadályozza a kellemetlen szagokat kiváltó és fertőzéseket okozó baktériumok elszaporodását.
kempferol – a növények által tartalmazott, vízhajtó és görcsoldó hatással bíró, biológiailag aktív anyag (flavonoid).
borneó-kámfor – a Kína szubtropikus övezeteiben honos borneói kámforfa (Dryobalanops camphora) törzséből nyert kámfor. A hagyományos kínai gyógyászatban gyulladásgátló és antibakteriális szerként használata széleskörűen elterjedt.
dauriai angyalgyökér – Kínában „női ginzengnek” nevezik, a szervezet szülés utáni regenerálására, a fájdalmas havi vérzés, a kismedence tájékán jelentkező fájdalmak kikúrálására használják. Az angyalgyökér hozzájárul a hormonháztartás normalizálásához, mivel fitoösztrogéneket tartalmaz. Görcsoldó, fájdalomcsillapító és vízhajtó hatású.
közönséges pagodafa – külsőleges használat során a közönséges pagodafa erős baktericid és gyulladásgátló hatásról tesz tanúbizonyságot.
indiai krizantém – a keleti gyógyászatban évszázadok óta használatos növény. Antimikrobiális és gyulladásgátló hatású.
örökzöld japán lonc – helyreállítja a természetes mikroflóra egyensúlyát, vízhajtó és gyulladásgátló hatású. E növény gyulladásgátló hatását tanulmányozva koreai tudósok olyan növényi anyagokat fedeztek fel benne, amelyek ugyanolyan jó fájdalomcsillapító hatással rendelkeznek, mint az aszpirin.
gardénia – a hagyományos kínai gyógyászatban görcsoldó szerként használják, valamint vízhajtóként a vesék és a húgyelvezető csatornák megbetegedése esetén.
gyermekláncfű – a népi gyógyászatban gyulladáscsökkentőként és helyi immunerősítőként elterjedten használt szer.
A „Gyengéd gondoskodás” betét összetétele az alapösszetevők mellett nagy mennyiségben tartalmaz vízhajtó, antiszeptikus és fájdalomcsillapító tulajdonsággal rendelkező, kiegészítő növényi komponenseket: ezek a seprűfű, közönséges párlófű, légi jamszgyökér, zöld kálmos, indiai buzér, fás bazsarózsa, nagy fűrészes levelű angyalgyökér, szőrös üröm, közönséges vasfű, kőrisfagyökér kérge, japánkeserűfű, kaméleonlevél, illatos szentperje, palkagyökér, királydinnye, amuri parafa kérge, kákagyökér, bojtorjános koldustetű, bajkáli csukóka kivonata, szárcsagyökér gyökérzete, japán tárnics, ánizsizsópfű, aranyfa, szecsuáni bors, porított stemonagyökér, Cnidium Monnier termése, galanga gyökér, Senecio scandens (aggófű), Paris polyphylla.
A betétekben található növényi kivonatok gyógyhatású komponensei a külső nemi szervek nyálkahártyájára fejtik ki hatásukat (egyébként az aktív hatóanyagok felszívódó képessége a nyálkahártyán keresztül jobb, mint az emberi test bármely más területén a bőrön keresztül – hiszen a külső nemi szerveket igen sűrűn hálózzák be a vérerek, nagy mennyiségben tartalmaznak nyirokvezetékeket és idegvégződéseket) és elősegítik a flóra normalizálódását, a diszkomfort érzés, az irritáció és a kellemetlen szag megszűnését.
A betétek kedvező hatását bioenergetikai hatásuk is elősegíti – azaz az energiaharmonizálás szintjén kifejtett hatásuk: a gát környékén halad keresztül a csodálatos Zhen Mai meridián, amelyen rengeteg biológiailag aktív pont összpontosul, többek között a Dzsun-csi is (négy hüvelykujjnyira a köldök alatt található) – a húgyhólyag összes betegsége és a nemi szervek megbetegedései gyógyításának igen fontos pontja. Ezt a pontot hívják „sarkcsillagnak”, hiszen a fejbúb és a talpak között éppen félúton helyezkedik el, szó szerint sarkcsillag – „az égitestek körforgásának központja, az ég sarkpontja”.