Enzimes mosókrém
  • Enzimes mosókrém
  • Enzimes mosókrém

Enzimes mosókrém

0.00 ( 0 szavazat )
Cikkszám : 1480207
3 Raktáron
7560 Ft
Kiszerelés
450 g

Összetétel
>15 - 30 % Anionic surfactants, 5 % Non-ionic surfactants, 5 % Optical brighteners, 5 %: Enzymes (Amylase), Perfumes (Citral, Geraniol, Linalool), Preservatives (Sodium Pyrithione, Benzisothiazolinone, Methylchloroisothiazolinone, Methylisothiazolinone).

Share:

Enzimes mosókrém

 

 

mosopaszta.jpg

 

Az enzimes mosókrém olyan szer, amely kitűnő segédeszköz a takarítás során és gazdaságosan használható. Még alacsony hőmérsékleten is hatékony. Ráadásul sikeresen megbirkózik a legkülönfélébb szennyeződésekkel. Egy új generációs szer rendkívül hatékony formulával, bármilyen típusú szövetből álló ruhaneműk mosására.

 

mosopaszta2.jpg

 

 

Az aktív enzimeket tartalmazó, légies szerkezetű krém nagyszerűen megbirkózik az igen makacs zsíros, fehérje- vagy keményítőalapú szennyeződésekkel, bármilyen keménységű vízben és alacsony hőfokon is hatékony, könnyen kiöblíthető, friss illatot kölcsönöz a ruhaneműknek. S még egy előny: a krém használata során nem szükséges vízkő elleni szert hozzáadni.

A krém összetételében található enzimekről külön is szólni fogunk. Most viszont azt fontos megértenünk, hogy az enzimek túl meleg vízben nem képesek kifejteni hatásukat, ezért aztán a mosáshoz használt víz ideális hőfoka 30-40°С. Számukra az emberi test hőfokához közeli hőfok a megfelelő, élettevékenységük szempontjából az a természetes. A legmagasabb hőfok, amelyen az enzimek még működnek – a 60°С. Mindamellett jobb tartani a 40°С hőfokot. Ennek köszönhetően energiatakarékos üzemmódban végezhetitek a mosást.

Ez a mosókrém egyik jelentős előnye! Ez a „gazdaságos” termék a hideg vízben végezhető mosásnak köszönhetően jelentős mértékű villamos energia megtakarítását teszi lehetővé.

S egy további bónusz a mosáshoz – a mosókrém hatékony az otthoni, hétköznapi szennyeződések letisztítására (a külső felületekről): műanyag és zománcozott felületekről, üvegről, kerámiákról, csempéről, szaniteráruk felületéről, s nem csak ezekről.

 

 

mosopaszta3.jpg

 

 

Ha a ruhaneműket csupán felfrissíteni szeretnénk, ezzel a feladattal gyakorlatilag bármely mosószer megbirkózik. Ha viszont a foltok eltávolításáról van szó, akkor 100%-osan hatékony szerre lesz szükség. Elöljáróban tisztázzuk, milyen szennyeződések is léteznek.

A háztartási szennyeződések három csoportra oszthatók: az emberi élettevékenység következtében fellépő foltok (a legszámosabbak), az ételektől származó és a környezeti eredetű szennyeződések.

Az emberi élettevékenység következtében fellépő foltok

Az ilyen típusú szennyeződésekkel kell a leggyakrabban szembenéznünk. Az elhalt bő részecskéi, az izzadás által kiválasztott anyagok, a bőrzsír (szebum), a baktériumok – összekeveredve mindezek a „komponensek” egy vízben nem oldódó, olajos hártyát képeznek. Ez idővel megkeményedik, a színe megváltozik, megkötve magán a por pigmentált részecskéit. Mindezek eredményeként az emberi élettevékenység termékei egyfajta pigmentes-olajos szennyeződéssé alakulnak át.

Az ételektől származó szennyeződések

Már az elnevezésből is kitűnik, hogy e szennyeződések az ételek készítése vagy elfogyasztása során keletkeznek. Ezeket egyébként szintén csoportokra lehet osztani, de az esetek többségében az élelmiszerektől eredő szennyeződések – kevert jellegűek.

  1. Olajos és zsíros szennyeződések (vaj, napraforgó-, olíva- vagy egyéb olaj).
  2. Keményítőtől és étkezési rostoktól származó szennyeződések (krumplipüré, tésztafélék, kásák/főzelékek).
  3. Fehérje eredetű szennyeződések (tej, tojás, vér és egyebek).
  4. Pigmenttartalmú szennyeződések (bor, zöldségfélék, gyümölcsök, kávé, tea, kakaó stb.).

Környezeti eredetű szennyeződések

A bennünket körülvevő környezet szintén igencsak szennyez bennünket.

– Építkezési por, homok, a talaj apróbb részecskéi, vegyi sók;

– a növények leve és a virágpor.

Az enzimes mosókrém hatékonyan megbirkózik az igen makacs zsíros, fehérje vagy keményítő eredetű szennyeződésekkel. De más típusúakkal is, beleértve a pigmentet tartalmazó, színező szennyeződéseket is.

A mosószer az ideális hőmérsékletű vízzel egy elegyet képez, amelyben a ruhaneműt kimossuk. S mi történik a mosógép dobjában? Először is vízzel itatódnak át a textil rostszálak, ugyanakkor a mosókrém összetevői kölcsönhatásba lépnek a vízzel és lágyítják azt. Ezt követően megkezdődik a szennyeződések feldarabolása és elkülönítése a rostszálaktól, s ha úgy tetszik, ez minden. De ezenfelül szükség van olyan összetevőkre, amelyek a víznek a mosószerrel alkotott elegyében megkötik a már elkülönített szennyeződéseket, különben minden piszok és szenny újra ráülepedne a szövet rostszálaira.

 

 

mosopaszta4.jpg

 

 

Az enzimek – fehérjealapú szerves komponensek. Hatékonyan széttördelik a különféle típusú szennyeződések molekuláit. Az összetételben található fermentek (enzimek) – az összes komponens kíméletességének és finomságának bizonyítékai. Hiszen egy agresszív környezetben az enzimek elvesztik tulajdonságaikat és egyszerűen haszontalanokká válnak.

A mosókrém összetételében található enzimek elősegítik a szénhidrátok lebontását. A krém eltávolítja a szövetek felületéről a keményítőt tartalmazó szennyeződéseket, amelyek a burgonya, a tésztafélék, a gyerekételek, a csokoládé és más ételek után maradhatnak. Az ilyen típusú szennyeződések, amennyiben azokat nem távolítják el azonnal, a nehezen eltávolíthatók körébe tartoznak. E termékek gyorsan „hozzátapadnak” az anyaghoz, ily módon makacs foltokat képezve. Ezeket alacsony hőfokon vagy alacsony lúgos koncentrációjú elegy alkalmazásával lehetetlen eltávolítani. Az enzimek könnyedén széttördelik az ilyen foltokat, egyszerű cukorrá és dextrinekké alakítva át azokat. Ezek aztán vízben jól oldódnak és kimosódnak a szövetrostokból.

A mosókrém összetételében számos olyan, hatékony komponens található, amelyek egyszerre több irányban is kifejtik hatásukat: eltávolítják a különféle eredetű szennyeződéseket, lágyítják a vizet, a vízzel alkotott elegyben megkötik a szennyeződéseket, meggátolván ily módon azok ismételt lerakódását a szövetek rostszálain, stb.

 

mosopaszta5.jpg

 

 

 

Nátrium-karbonát, szulfonil, polidokanol… Az összetevők felsorolása valahogy egy kissé gyanús. Úgy tűnhet, hogy itt valami igen erős és veszélyes vegyi anyagokról van szó. A valóságban azonban épp ellenkezőleg. A mosókrém összetevői közül számosat felhasználnak, illetve alkalmaznak a kozmetikai-, mi több, az élelmiszeriparban is.

A nem ionos felületaktív anyag (Polidokanol DSZ-10) – nagy hatékonyságú, nem ionos felületaktív anyag. Még nagykeménységű vízben is nagyszerűen működik, a vizes elegyben letisztítja és megköti a szennyező részecskéket. Nagyszerűen eltávolítja a zsírt (különösen a szintetikus szövetekből). Jól összeegyeztethető a mosószerek egyéb összetevőivel. Antisztatikus hatású.

Nátrium-karbonát, avagy mosószóda (nem összekeverendő az étkezési szódabikarbónával) – igen hasznos szer a takarítás során, mivel sok mindenre képes. A nátrium-karbonát segítségével eltávolítható a vízkő, lágyítható a víz, fehéríthető a fehérnemű, eltávolíthatók a foltok, beleértve a zsírosakat is, megszabadulhatunk a mosógépben keletkező penészgombáktól, fertőtleníthetők a lakóhelyiségek.

Szulfonil – egy klasszikus nemionos felületaktív anyag, vízben rendkívül jól oldódik. Hígíthatóbbá teszi a különféle szerves vegyületeket. Jól habzik és tisztít, és tökéletesen kiöblíthető a szövetekből. Gyakran használják a hajsamponok összetevőjeként, annyira finom és kímélő hatású a bőrre. Mindemellett a szulfonilt a mosogatószerek összetételében is alkalmazzák, tekintetbe véve remek zsírszennyeződéseket eltávolító képességét.

Oxálsav – fehérítő és fertőtlenítő szer, megbirkózik a rozsdásodás nyomaival. Jól lágyítja a vizet.

A nátrium-glükonát vízlágyító hatású és felerősíti a felületaktív anyagok hatását. A mosószerekben alapvetően folyékony formában használatos és egyesíti magában az összes aktív összetevőt.

Cellulózgumi (karboximetil-cellulóz) – sűrítőként, vízlágyítóként, valamint a szennyeződések feloldójaként szolgál, azaz megköti a szennyeződéseket a vízben..

Nátrium-szilikát – meggátolja a szennyeződések (amelyeket a felületaktív anyagok elválasztanak a szövetrostoktól) ismételt lerakódását a mosás során.

Optikai fehérítő – hozzáadása a gyapjú, a cellulózalapú és a poliamid rostszálakból álló ruhaneműk mosására hivatott mosószerekhez javasolt.

Parmetol SBX tartósítószer – hatása széleskörű a baktériumok, az élesztő- és penészgombákkal szemben.

Kasong tartósítószer – kímélő módon finom tartósítószer, használatos a kozmetikában.

 

1480207-tiande-enzimes-mosokrem-07.jpg

 

 

 

A mosókrém – „kettő az egyben” szer. Bár, tulajdonképpen, egy egész sor takarítószert képes helyettesíteni.

Amennyiben a mosásról beszélünk, akkor egy univerzális mosókrémről van szó, amely a pamut-, műszálas és lenszövetek mosására is alkalmas. Remekül kimosván a ruhaneműt, nem roncsolja a szövetrostokat és nem deformálja a kimosott anyagokat. A mosáshoz bármilyen keménységű víz használható. A különleges összetevőknek köszönhetően nem képződik vízkő, a mosógép fém alkatrészei pedig nem rozsdásodnak.

A mosókrém könnyen adagolható és vízben oldható. Az öblítés után nem marad meg a rostszálak között. Kényelmesen tárolható.

A szer koncentrált és gazdaságos: egy teljesen feltöltött mosógéphez (5-6 kg ruhanemű) 30-60 grammnyi mosókrémre van szükség (tömegét tekintve ez egy-két evőkanálnak felel meg). A mosókrém 900 grammnyi mosóport helyettesít. A hatás erősítése érdekében hordja fel a mosókrémet a szennyeződött felületre és mosás előtt hagyja rajta 5-10 percig! A mosókrémet a ruhaneműn közvetlenül a mosógép dobjában kell elhelyezni.

Mindezek mellett, a mosókrém segítségével maga a mosógép és tisztítható, különös tekintettel az olyan helyekre, ahol felhalmozódik a nedvesség. S a mosógép megtisztítására alkalmazható egy ruhaneműk nélküli üresjárat.

Térjünk át a takarításra!

A krém hatékonyan használható a háztartási szennyeződések letisztítására: a műanyag és zománcozott felületekről, üvegtermékek, tükrök, kerámiák, csempék, szaniteráruk és a fürdőszobában található akrilfelületek letisztítására. A mosókrémmel ugyancsak letisztíthatók a bőrtermékek szennyeződései, feltakarítható a padló.

Egyszerűen vigye fel a mosókrémet egy nedves szivacsra, tisztítsa meg a felületet, majd öblítse le! A makacsabb szennyeződések eltávolításához vigye fel a mosókrémet az adott felületre és hagyja rajta 5-10 percig! Aztán tisztítsa meg a felületet! Az egész ennyire egyszerű.

Egyetlen szer, s mégis mennyi felhasználási lehetőség! Válasszátok ki a hatékony termékeket, s így kíméljétek erőtöket, takarítsatok meg időt és pénzt!

 

 

 

Biztonsági adatlap