Tibetan Herbs Hámlasztó bőrradír az arcra

Tibetan Herbs Hámlasztó bőrradír az arcra

0.00 ( 0 szavazat )
Cikkszám : 12118
5 Raktáron
4010 Ft
Kiszerelés
75 g

Összetétel
Aqua, Glycerin, Carbomer, Propylene Glycol, PEG-40 Hydrogenated Castor Oil, Parfum, Diazolidinyl Urea, Cetrimonium Chloride, Cordyceps Sinensis Extract

Share:

TIBET EREJE A BŐR FIATALSÁGÁÉRT ÉS SZÉPSÉGÉÉRT!

 

 

tibetu.jpg

 

Tavasszal a tibeti magashegységekben a hóvirág helyett a földből sem igazán növényekre, sem igazán gombákra hajazó fekete fejecskék bújnak elő, amelyek hihetetlenül népszerűek a keleti gyógyászatban, ugyanakkor ugyancsak rettegettek is, hiszen e nővényt sokan gyilkosnak tartják! Ez a növény-gomba a kínai hernyógomba (cordyceps) nevet viseli.

E legendás növény évszázadok során szolgált gyógyító szerként a császárok és az udvari előkelőségek számára mindenféle betegség és rendellenesség ellen. A kínai hernyógombából készített gyógyír csaknem csodaszernek minősült, s e legendás gombával kapcsolatos ismeretek nemzedékről nemzedékre öröklődtek. Legritkább fajtáját, a kínai hernyógombát a tibeti magashegységekben gyűjtik be. E gomba, az erőt sugárzó helyeken tenyészvén, hihetetlen mennyiségű hasznos összetevőt, valamint az áldott föld energiáját szívja fel magába. Pontosan ezért a kínai hernyógomba hihetetlenül értékes és drága komponens, napjainkra a belőle készült kivonatot felhasználják mind a hagyományos, mind a modern gyógyászatban, a kozmetológiában, sőt, mi több, a gasztronómiában is.

Az egészséges életmód, a helyes táplálkozás és az egzotikus konyhaművészet manapság oly divatos irányzatainak szószólói étrendjükbe már réges-rég bevették a kínai hernyógombát. Úgy tartják, hogy az segít növelni a szervezet tűrőképességét, erősíteni az ellenálló képességet, valamint javítani az ember általános közérzetét. A kínai hernyógombát étrend kiegészítőként alkalmazzák – őseredeti formájában, vagy akár a kényelmesebb felhasználást elősegítő mikro kapszulákban.

Egyébként, ami az őseredeti formát illeti: nem sokan tudják, hogy néz ki ténylegesen, illetve hogyan képződik a gomba. Mindamellett, nem érdemes megijedni a parazita gombát, vagy gyilkos gombát övező rettenetes történetektől. Hiszen bolygónk egy élő egész, s nem kárhoztatjuk az oroszlánt azért, mert az ragadozó. A kínai hernyógomba lényegében szintén ragadozó, amely egyszerűen igyekszik túlélni a tibeti magashegységek zord klimatikus körülményei között. A helyi lakosok a gombát „tungcsun-hszia-csao”-nak nevezik, ami annyit tesz: „télen rovar (értelemszerűen lárva), nyáron pedig fűszál”.

 

Hogyan jelenik meg a hernyógomba?

Az áttelelés lehetséges helyeit keresvén a gomba spórái betelepülnek a lepkék lárvájába, és ott várják ki, amíg a tibeti magashegységek „gyönyörei” elmúlnak: az alacsony hőmérséklet, az oxigén hiánya, a perzselő napsütés.

Egyébként pedig a lárvák életfázisa nem is annyira rövid – két-három évig léteznek, s ez idő alatt hatszor-nyolcszor vedlenek. A legveszélyesebb vedlések – a harmadik és a negyedik: éppen ebben az időszakban fertőződnek meg leggyakrabban a spórákkal vagy micéliumrészecskékkel.

A tibeti hernyógomba a lepkék egyetlen alrendjének lárváit választja ki – a Hepialidae, azaz a gyökérrágólepke-féléket, ezek a hegyekben, 3.500-4.000 méter magasságban élnek, hernyóik a föld alatt csúsznak-másznak, s a füvek gyökereivel táplálkoznak.

A gomba, bekerülvén a rovar testébe, ott eluralkodik. Az első néhány nap során a hernyó még képes mocorogni, közelebb vergődik a talaj felszínéhez, majd emelt fővel kimúlik, amelyből aztán kifejlődik a stróma (a növény szövete).

Ez az egész együttes a föld alatt, 2-5 centiméteres mélységben telel át. Ez idő alatt a lárva teste nem bomlik fel és nem fertőződik meg egyéb mikroorganizmusokkal, mivel a kínai hernyógomba az antibiotikum egyfajta hasonmása. Ha a lárva belsejében nincs elegendő tápanyag a gomba számára, akkor rácsatlakozik a közelben tenyésző gyógyfüvek és gyógynövények gyökérrendszerére, és azokat használja aktívan a táplálkozáshoz. A gomba fokozatosan benövi a lárva egész testét, sejtjeit a sajátjaival helyettesíti, majd tavasszal egy buzogányra emlékeztető, vékony szárként bújik ki a felszínre. Egyébként a kínai hernyógomba számos nyelvben meghonosodott neve – cordyceps – a latin „cord”, azaz „buzogány”, illetve „ceps”, azaz „fej” szavakból származik.

Mindezen tényezőknek köszönhetően a gomba felszívja magába a leghasznosabb és legértékesebb tápanyagokat, amelyek, még ha mégannyira sajátságosak is, hihetetlen energetikai és biológiai értéket képviselnek.

tibeti2.jpg

 

A cordyceps értékes, hagyományos kínai növényi összetevő. Kínában közkeletű vélemény, hogy a cordyceps, a kínai hernyógomba – csodaszer minden nyavalyára. A test nyavalyáinak gyógyítására szolgáló főzetek és porok mellett a kínai gyógyszertanban a hernyógombát az ember belső egyensúlyának szabályozására is alkalmazzák.

Végül is mit tartalmaz e növény összetétele?

A kínai hernyógomba számtalan biológiailag aktív anyagot tartalmaz, ezek közül is a légértékesebbek – a glükánok, a kordicepin és a kordicepinsav.

A gombát általában a természetes antibiotikus kordicepin forrásának tartják. Ezenfelül a hernyógomba tartalmaz poliszacharidokat (immunmodulátorokat), a szervezet számára pótolhatatlan D-, E- és C-vitamint, aminosavakat, fehérjéket, telítetlen zsírsavakat, ásványi anyagokat (K, Fe, Ca, Mg, Co), valamint több mint 80-féle enzimet.

Pontosan ez az a gazdag összetétel, amely révén a hernyógomba rendkívüli szabályozó hatást fejt ki az emberi szervezet működésére. E hatásba beletartozik a máj védelme, a tüdő tápanyagellátása, a szervezet feltöltés életenergiával, az öregedési folyamatok lelassítása és az ellenálló képesség erősítése.

 

tibeti3.jpg

 

Úgy tartják, hogy a hernyógombát tartalmazó kozmetikai szerek kifejlesztéséhez a keleti gyógyászat adta az ihletet, amelynek módszerei olykor elbátortalanítanak, ugyanakkor hatékonysága lenyűgöző. Eleinte a gombákat aktív étrend-kiegészítőkként kezelték, amelyek jótékony hatást fejtenek ki a bőrre, a hajra, a körmökre, illetve összességében az egész szervezetre. Manapság a hernyógombával már nem csupán a nutrikozmetikai (étrend-kiegészítő) szerekben, hanem a bőrápoló szerekben is találkozhatunk.

A társaság szakembereinek sikerült a hernyógomba minden értékes tulajdonságát átörökíteni a mára már felhasználók ezrei számára legendássá vált „Tibetan Herbs” termékcsalád testápoló kozmetikumaiba. A tibeti magashegységekben tenyésző hernyógomba kivonata a „Tibetan Herbs” termékcsaládba tartozó minden egyes szer alapvető összetevője. Elismert tény, hogy pontosan a tibeti hernyógomba rendelkezik mindazokkal a ritka képességekkel, amelyek kifejezetten a tenyészhelyére jellemző, különleges klimatikus viszonyoknak köszönhetően alakultak ki.

A kordicepin – egyike a gomba legfontosabb összetevőinek. Nevezetesen éppen a kordicepin képes helyreállítani és regenerálni a bőrt, beindítani a sejtekben a fiatalító folyamatokat. A hernyógombát átható poliszacharidok elősegítik a bőr összes rétegének lehető legtökéletesebb hidratálását, valamint hosszú időn át megtartani a nedvességet.

A hernyógomba immunmoduláló hatású, fellép a gyulladások ellen.

A hernyógombának a kozmetikai szerek által tartalmazott kivonata segít megóvni a sejteket az ártalmas környezeti hatásoktól, amelyek tulajdonképpen alapvető okai az öregedésnek. A hernyógomba továbbá segít feltölteni a sejteket energiával és oxigénnel, ami lehetővé teszi azok életképességének javítását: javítani az anyagcserét, a regenerálódást stb. A hernyógomba számos vitamint és ásványi anyagot tartalmaz, remekül stimulálja az őssejteket, s ennek köszönhetően Ázsiában univerzális öregedéselleni szernek tartják.

A hernyógomba kivonata, az összetételében található exopoliszacharidoknak, aminosavaknak és adenozinnak köszönhetően képes elnyelni a szabad gyököket, valamint erősíteni a bőr védekezőképességét.

A tudósok véleménye szerint a kozmetikai szerekben a hernyógomba potenciális öregedésgátló összetevőként alkalmazható. A termékcsaládot a 35+ korú bőr ápolására fejlesztették ki.

A szerek összetétele további növényi eredetű, hidratáló, tápláló és fiatalító összetevőkkel is fel van erősítve.

 

 tibetihamlaszto.jpg

 

A peeling – az egyik legfontosabb szer a bőr mélyen ható tisztítására. A TianDe termékválasztékában a hámlasztó bőrradírok különös népszerűséget vívtak ki maguknak. Ezek hatásukat igen finoman és kíméletesen fejtik ki anélkül, hogy felsebeznék a bőrt, miközben rendkívül hatékonyan birkóznak meg a rájuk rótt feladattal – letisztítják a bőrről a bőr légzését akadályozó elhalt sejteket, amelyek tompává teszik a bőr színét és csökkentik rugalmasságát. Ráadásul a mélyen ható tisztítás hiányában a kozmetikai szerek nem képesek teljes értékű hatást kifejteni, mivel az aktív hatóanyagok nehezen tudják áttörni az elhalt sejtek pikkelyei által képzett „páncélt”.

A dörzsradír formátumú szer igen kíméletes mechanikai letisztítás révén fejti ki hatását. Csak azokat a sejteket távolítja el/"dörzsöli le", amelyek a bőr felszínén találhatók és már gyengén tapadnak a bőrhöz.

Hogyan működik a bőrradír? Felhordjátok arcbőrötökre a szert, a nedvesség elpárolgása következtében az kissé megszárad, s mikor ujjaitokkal elkezditek dörzsölni a bőrt, az összetevők apró galacsinokká állnak össze, s azokhoz hozzátapadnak a bőr elhalt részecskéi.

A „Tibetan Herbs” termékcsaládhoz tartozó hámlasztó bőrradír további előnye – a savak hiánya. Ennek köszönhető, hogy a szer tökéletesen megfelel a további öregedésgátló ápolás elvégzéséhez (a savak roncsolhatják az öregedésgátló kozmetikumokban használatos retinolt és peptideket).

Összetételének köszönhetően a hámlasztó bőrradír a fiatalító hatással párosuló mélyen ható letisztítást biztosít. Még száraz bőrre, valamint az olyan bőrre is alkalmazható, amelyen már szembeötlő az apró ráncok hálója. A szer, megszabadítván a bőrt az elhalt sejtektől, lehetővé teszi a sejtlégzést, valamint a bőr felsértése nélkül visszaadja annak egészséges árnyalatát.

A hámlasztó bőrradír, éppen a mélyen ható letisztításnak és az anyagcsere-folyamatok aktivizálásának, valamint az összetételében található hernyógombának köszönhetően gátolja a ráncok, a fekete pontocskák megjelenését, a hiperkeratózist és a hámlást. A hámlasztó kisimítja a bőr felszínét, javítja az arc színét, valamint növeli a bőrtakaró hidratáltsági szintjét.

 

 

tibetihamlaszto2.jpg

 

 

 

A hámlasztó bőrradír alapvető összetevője a cetrimónium-klorid – egy kationos jellegű felületaktív anyag. Ez hatékonyan megköti az elhalt sejtpikkelyeket, valamint antiszeptikus hatású. E komponens nem halmozódik fel és nem hatol be a bőrbe, kizárólag az elhalt sejtekre fejti ki hatását – s éppen ezért gyengéden és kímélő módon hat az érzékeny, illetve a kor következtében elvékonyodott bőrre.

A szer összetételét felerősítettük a hernyógomba kivonatával. Ez a sejteket a roncsolásokkal szemben védő, valamint azok korai öregedését gátoló, igen erős hatású antioxidánsok forrása. Hidratálja és puhítja a bőrt, javítja annak külső kinézetét.

Annak érdekében, hogy e komponens képes legyen a bőrrel „dolgozni”, a szer felhordása során ne kezdjétek el azonnal a hámlasztást! Várjatok ki egy-két percet, hogy a hernyógombának ideje legyen behatolni a bőrbe!

 

ALKALMAZÁS:
Vigyen fel egy kis mennyiséget a bőrre, masszírozza körkörös mozdulatokkal 1 percig, majd öblítse le vízzel.

 


tibet.jpg