A Kelet ezeréves ereje
A hagyományos gyógynövényes tapaszok új, felerősített „forte” formulával:
A hatóanyagokat kifejezetten a célterületre eljuttató tapaszok Kínában születtek meg. Az ehhez hasonlatos szerek, jóval később, a nyugati országokban is megjelentek. A kínai népi gyógyászatban a gyógyászok a gyógynövényes tapaszok segítségével már az ősidők óta kúrálták a legkülönbözőbb kórságokat, s ennek során hihetetlen eredményeket értek el.
A tudósok megállapították, hogy a bőr felületén keresztül a legkülönbözőbb anyagok képesek áthatolni, köztük azok is, amelyek a szervezetnek segítenek leküzdeni a betegségeket. Pontosan ezt az elvet alkalmazzák azok transzdermális technológiák, amelyek alkalmazásával a TianDe tapaszai készülnek
Az aktív hatóanyagok rendeltetési helyükre történő eljuttatásának e módszere az egyéb eljárásokkal összehasonlítva számos előnnyel rendelkezik. A tapaszok segítségével az aktív összetevők 80 százaléka bejut a szervezetbe! Összehasonlításképpen: a tabletták és a különféle pilulák a hatóanyagoknak nagyjából mindössze 50 százalékát képesek eljuttatni rendeltetési helyükre, a többi a gyomor-bél traktuson történő áthaladás során elveszti hatóerejét. E tekintetben a transzdermális technológiát kizárólag az injekciók előzik meg, amelyek alkalmazása során gyakorlatilag az összes gyógyhatású anyag célba ér. Ugyanakkor, mint ismeretes, az injekciók igen fájdalmasak is lehetnek, a tapaszok pedig tökéletesen észrevétlenül fejtik ki hatásukat – azokat egyszerűen nem is érzékelitek bőrötökön.
A „Yaoschen forte” és a „Zhui Feng forte” gyógynövényes tapaszok – szervezetünk már jól ismert segédeszközei, felerősített hatású változatban. A tapaszok feljavított összetétele és felerősített hatékonysága lehetővé teszi, hogy azok gyorsabban és hatékonyabban fejtsék ki jótékony hatásukat.
A „Yaoschen” tapaszok csomagolásán egy hatalmas, számtalan vízsugárban a völgybe alázuhogó vízesés látható. Az adott ábrázolás igen jól illusztrálja a gyógynövényes tapasz hatásának sajátosságát. A „Yaoschen forte” tapasz aktív összetevői, ugyanúgy, mint az elődje komponensei, jótékony hatást fejtenek ki a vese és a genitourináris rendszer állapotára.
A szer formulája jóval gazdagabb és telítettebb lett. Így, például, míg a tapasz előző változatának összetétele ötféle növényi kivonatot és kétféle illóolajat tartalmazott, addig most a „Yaoschen forte” összetételében 19 aktív összetevő található. Köztük nyolcféle növényi kivonat, öt illóolaj, valamint természetes gyanta (kolophóni gyanta), tömjén, kámfor, mentol, borneol és metil-szalicilát.
A mentol a borsmenta olajában található, abból is nyerik ki. Ma már mind a hivatalos orvostudomány, mind a kozmetológia elismeri. Ez az anyag hűsítő, antiszeptikus, enyhén fájdalomcsillapító és viszketésgátló hatású. Hűs és enyhén bizsergő érzést vált ki a bőrön.
A „sárkányvér” kivonatát a Dél-Amerikában tenyésző sárkányvérfa kérgéből nyerik ki. Ez az anyag arról a csodálatos képességéről vált híressé, hogy igen rövid idő alatt képes a sebeket begyógyítani. A növény hatóereje régóta ismeretes – a feljegyzések, miszerint a perui indiánok e fa gyantáját a nyavalyák ellen folytatott küzdelemre és sérülések begyógyítására használják, nem sokkal Amerika felfedezése után ismertté váltak. A „sárkányvér” nagy mennyiségben tartalmaz antioxidánsokat és hozzájárulhat az ellenálló képesség erősítéséhez.
A kínai angyalgyökér kivonata – fájdalomcsillapító, gyulladásgátló és görcsoldó tulajdonsággal rendelkezik. A növény orvosi angyalgyökér néven is ismert.
Az álginzeng kivonata szaponinokat és olajsavat, aminosavakat (fenil-alanint, leucint, izoleucint, valint, prolint, oxiprolint, hisztidint, lizint, ciszteint), ásványi anyagokat (vasat, kalciumot) tartalmaz. Az álginzeng kivonata erősíti a szervezet állóképességét és az ártalmas tényezőkkel szembeni ellenálló képességét, gyulladásgátló hatású.
A sáfrányos szeklice kivonata – a népi gyógyászatban ismert szer a vérkeringés javítására. Sűrített formájába vízhajtó hatású. A növénynek több elnevezése is ismert, az egyik legismertebb – a vad sáfrány. Használata a konyhaművészetben ugyancsak széleskörűen elterjedt.
A tömjén – egy guminak is nevezett anyag. Ez a tömjénfák (Boswellia) nemzetségébe tartozó fák gyantája. Illata kivételesen tartós – kesernyésen-fanyar, füstös és gyantás. Az illatterápia során a stressz és az alvászavarok megszüntetésére alkalmazzák. Izomlazító hatású. Ugyancsak használatos melegítő, vízhajtó és antiszeptikus összetevőként.
Kámfor – rendkívül hasznos növényi eredetű anyag. Analeptikus (élénkítő, izgató) szer, azaz serkentő hatást gyakorol az agy légzésirányító és érmozgató központjára. Helyi élénkítő, valamint antiszeptikus hatást fejt ki.
A mirha gyantája az ősidőkben kezdődő történettel rendelkezik. Az ókorban a harcosok a hadjáratokra mirhát tartalmazó kenőcsöket vittek magukkal sebeik begyógyítására, e növény hasznos tulajdonságait igen nagyra értékelték. Antibakteriális hatással rendelkezik, elősegítheti a sérülések begyógyulását.
A borneol – a kámfor keleti megfelelője. Dúsan telt illattal rendelkezik, megkülönböztetetten erős antibakteriális képességgel bír. Tonizáló és depresszióellenes hatású, javítja a vér mikrokeringését.
A bazsalikom illóolaja hangulatjavító hatású, segít leküzdeni a stresszhatásokat. A bazsalikom levele P-vitamint, A-provitamint és rutint tartalmaz. Az illóolaj helyi fájdalomcsillapító hatást fejt ki, antibakteriális hatású.
A gyógynövényes tapasz aktív természetes összetevői pontosan célba érnek. A transzdermális terápia egyik legfőbb előnye éppen az, hogy a hatóanyagok pontosan a szükséges helyre jutnak el, elkerülve a gyomor-bél traktust. Mindeközben az összetevők pontos eljuttatásának lehetősége azok rendeltetési helyére teljes mértékben megvalósítható, amennyiben ismerjük az akupunktúrás pontok elhelyezkedését testünk felületén.
Az akupunktúrás pontok a testünk felületén áthaladó csatornák meghatározott részein helyezkednek el. E pontokban különféle módszerekkel (tűszúrásokkal, nyomással, gyógynövényes tapaszokkal stb.) hatás fejthető ki testünkre és kiváló eredményeket lehet elérni.
A „Yaoschen forte” tapasz aktív összetevőinek rendeltetése segítséget nyújtani a szervezet számára a genitourináris rendszerben felmerülő problémák esetén. Ennek megfelelően a gyógynövényes tapaszt a vesék közvetlen közelében elhelyezkedő pontokra kell felragasztani. Az akupunktúrás eljárás értelmében ez a shen shu pont. A pont könnyen megtalálható: a deréktájékon helyezkedik el, a gerinctől 3-5 centiméternyi távolságban jobbra és balra. A hagyományos kínai gyógyászat felfogása szerint az e pontra kifejtett hatás hatékony lehet a deréktájékon, a férfiak „második szíve” kapcsán felmerülő problémák, a túl gyakori vizelési inger előfordulása esetén. A „Yaoschen forte” tapaszt legjobb lefekvés előtt felragasztani, nyolc óra elteltével a gyógynövényes tapaszt el kell távolítani. A kúraszerű alkalmazás időtartama – tíz nap.
Férfiak számára kiegészítésképpen ajánlott még egy tapaszt felragasztani az alsó dantian pontra, amely négy ujjnyira a köldök alatt található. A keleti orvosi gyakorlat szerint ez a test energiáinak elsődleges tárhelye.
Fontos!
A tapaszok felhasználása előtt alaposan le kell mosni és zsírtalanítani kell a bőrfelületet, amelyre szeretnénk a hatást kifejteni. Ezt az előírást semmiféleképpen sem szabad elhanyagolni! A bőr által védekezés céljából kiválasztott bőrzsír meggátolja az aktív összetevők behatolását, ezért azt egész egyszerűen le kell mosni, majd azt követően – zsírtalanítani kell a bőrt. Ez lehetővé teszi a gyógynövényes tapaszok összetételében található értékes, természetes anyagok számára, hogy hatásukat a lehető legnagyobb aktivitással tudják kifejteni.
A gyógynövényes tapasz használata állapotos nők és gyermekek számára tilos! Ugyancsak ellenjavallt a tapasz használata a bőrön tapasztalható erős gyulladásos jellegű folyamatok, a bőrtakarón tapasztalható sérülések, illetve az összetevőkkel szemben fennálló egyéni érzékenység esetén. Allergiás reakciók fellépése esetén a tapaszt el kell távolítani, az adott bőrfelszínt pedig meleg, szappanos vízzel le kell mosni.
ELLENJAVALLAT: TERHESSÉG ESETÉN.